Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzęt firmy Erisin - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    wyładowanie aku przez columbusa to inna sprawa
    nie dogadywał się on ze starym gateway'em
    natomiast w chinolach to trudno powiedzieć co będzie
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #52
      Yacca, Po zdjęciu panelu w moim Erisinie, zaraz nad wyświetlaczem radia są dwie szczeliny na karty mikro SD. Jedna z opisem "media" a druga "update".
      Czy mam to rozumieć że w "update" wkłada się kartę dla uaktualnienia softu a w "media" kartę np. z MP3 lub nawigacją (w panelu (tzw. CAR PADZIE) jest także szczelina na mikro SD z nawigacją bo on ma swoją antenę i może pracować niezależnie. :roll:
      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

      Komentarz


      • #53
        i ja mam pytanie do ciebie Yacca ile czasu czekałeś aż odpiszą ci na @ ? ja wysłałem w czwartek i jeszcze odpowiedzi żadnej nie mam
        BYŁA o1 rs
        BYŁA o2 1.6
        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

        Komentarz


        • #54
          pacocases, u mnie jest zupełnie inaczej - mam szczeliny na kartę z softem do nawigacji i drugą do mediów (mp3, filmy, zdjęcia). Ty masz Androida i jest to inaczej zorganizowane, ale niestety nie mam pojęcia jak.
          blackrs, odpowiadali najpóźniej następnego dnia, gdy pisałem rano to po chwili odpowiadali. Ale w zeszłym tygodniu rozpoczął się chiński nowy rok, więc pewnie wszyscy balują...

          Komentarz


          • #55
            aha dzięki no to czekamy aż skończą balować

            [ Dodano: Czw 14 Lut, 13 18:25 ]
            kurde tydzień czasu i odpowiedzi brak :/
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez blackrs
              kurde tydzień czasu i odpowiedzi brak :/
              I jak, odpisali?
              Postanowiłem kupić modem 3G, napisałem dwa maile z zamówieniem i cisza.
              Ciekawe co się dzieje.

              Komentarz


              • #57
                odpisali po ponad tygoniu ale narazie musiałem opuscić temaj. jak by odpisali z 3 dni wczesniej to bym zamowił
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Yacca
                  Postanowiłem kupić modem 3G, napisałem dwa maile z zamówieniem i cisza.
                  Ciekawe co się dzieje.
                  Yacca, czy udało podłączyć się do Internetu za pomocą tego modemu? Czy Internet ten jest dostępny w AutoMapie (np. dla AutoMapa Traffic lub MiploLoc)?
                  I jeszcze czy AutoMapa działa na tym sprzęcie stabilnie i płynnie, bez zacięć i zwisów?

                  Komentarz


                  • #59
                    Internet jest "widziany" tylko przez fabrycznie zainstalowaną Operę.
                    Natomiast AM wcale nie widzi internetu - opcje są wyszarzone i nie ma możliwości zaznaczenia "ptaszka". Support AM twierdzi, że musieliby dostać jedną sztukę sprzętu od lokalnego dilera to może by coś zrobili.
                    Na forum PDA Club twierdzą, że to nie wina sprzętu tylko specyficznego sposobu dostępu AM do internetu. Przyznam, że za dużo nie kombinowałem z braku czasu, ale jeszcze po urlopie planuję się za to zabrać.

                    Natomiast sama nawigacja chodzi bez zarzutu i komfortowo się z niej korzysta.

                    Komentarz


                    • #60
                      Dzięki za info. Jeżeli można to jeszcze 2 pytania:
                      1. Czy podczas używania AutoMapy można słuchać muzyki z USB lub karty SD czy tylko z płyty CD?
                      2. Czy z CD można odtwarzać MP3?

                      Komentarz


                      • #61
                        Podczas nawigacji AM można odtwarzać muzykę z SD i CD; z USB nie próbowałem.
                        Nie pamiętam czy odtwarzałem MP3 z CD.
                        Trzeba tylko o jednym pamiętać - w ustawieniach trzeba wybrać czy ma grać muzyka podczas nawigacji. Jeśli się tak zaznaczy to musi grać cokolwiek (radio, CD, MP3). Jeśli nic nie gra, to nie będzie słychać głosu z nawigacji. Natomiast jak się wybierze, że nie ma grać muzyka podczas nawigacji to wtedy nic nie zagra (oczywiście poza komendami nawigacji).

                        Komentarz


                        • #62
                          Generalnie sprzęt jest bardzo fajny i posiada wszystkie funkcje jakie potrzebuję (z wyjątkiem jednej). Do tego jak na możliwości jakie oferuje ma bardzo dobrą cenę. Przed zamówieniem powstrzymuje mnie tylko brak możliwości korzystania z Internetu przez AM (obecnie używam PDA z AM + telefon komórkowy z Bluetooth).
                          Jeżeli będziesz jeszcze próbował rozpracowywać ten temat to daj znać na tym forum.

                          Komentarz


                          • #63
                            Udało się rozwiązać problem dostępu do internetu przez AM!

                            Trzeba w trakcie instalacji AM (sformatowana karta SD) wybrać dodatek dla Peiying.
                            Po uruchomieniu AM karta SD do komputera i zmienić w pliku am.settings dwie linijki na takie
                            ForceDataTransferPossible=1
                            WCESpecialConnectionMethod=1
                            Po kolejnym uruchomieniu opcje Traffic LiveDrive są aktywne.

                            Niestety, jest to połowiczne rozwiązanie problemu bo wprawdzie Traffic działa ale bardzo często jest zrywane połączenie z internetem. Wtedy trzeba zminimalizować AM, wejść do menu DialUp i skonfigurować połączenie z internetem - strasznie upierdliwe podczas jazdy.
                            Druga sprawa, to wygląda na to, że po każdej transmisji jest rozłączane połączenie z serwerem (opcja "Rozłączaj kończąc program" nie jest aktywna) i pojedyncze kilobajty są zliczane jako pakiet 100kB, więc złotówki szybko uciekają z konta prepaid

                            Rozważam kupno modemu WiFi (13USD) i korzystanie z pakietu internetowego w telefonie.
                            Telefon z Androidem o wiele lepiej sobie radzi z przywracaniem połączenia, więc mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany a mi rzadko udaje się wykorzystać więcej niż 50% z 500MB pakietu w abonamencie.

                            Komentarz


                            • #64
                              kupilem znajomemu erisina do mondeo mk4, ogolnie fajnie, jak za ta kase i mozliwosci to spko.
                              7.3LPG/100 ~ 60km/h

                              Komentarz


                              • #65
                                to i ja dołożę swoje.
                                _z góry sorry, ale skopiuję zlepki MOICH postów z innego fora_ info dla tych co już to widzieli

                                Jako, że firma Erisyn sprzedaje dedykowane radia m.inn. do Passatów (a takiego jestem posiadaczem) w dobrej cenie, zdecydowałem się na takie.
                                Wybrałem model Erisin ES7771F 7" Fiat Bravo Android 9.0 Autoradio GPS DAB+WiFi OBD DVB-T Navi DVD 4G BT SD,FIAT.
                                Radio zostało wysłane z Wielkiej Brytanii, zapłacone przez Paypal w Australii.
                                Na sprzęcie, instrukcji, pudełku... nigdzie nie ma oznaczenia Erisin.
                                Po podłączeniu pojawił się pierwszy problem. Nie łapie sygnału radiowego, pomimo zastosowania separatora. Mam nadzieję, że prawidłowo jest on podłączony (zresztą innej alternatywy nie ma - wolny kabelek do +12V), do dzisiaj problem nie rozwiązany. Nie słucham FM !
                                dźwięk audio OK.
                                wygląd OK
                                odtwarzane video OK.
                                Jako, że model ma dwa systemy - windows (nie "goły", raczej nakładka) i android uruchamiany ikoną. Napaliłem się właśnie na tego Androida, m.inn. za możliwość uruchomiania różnych nawigacji i programów, np. odtwarzaczy audio. Niestety, faktycznie oprócz różnych navi, z tymi odtwarzaczami lipa. Android nie widzi karty microsd extSdcard.
                                Sam system pozbawiony jest także bluetootha. Czyli nie można używać tak upragnionego przeze mnie Not Found.
                                Często, samoczynnie występuje problem z dostępem do plików umieszczonych w wbudowanej pamięci urządzenia na pamięci sdcard (nie na wkładanej karcie microsd extSdcard)
                                W celu naprawy muszę przywracać system Android do ustawień fabrycznych
                                I najważniejszy problem.
                                "Popsuło" się pokrętło głośności. Gdy słuchałem mp3 z karty sdcard (pod windowsem) i jednocześnie chodziła nawigacja, coś się "gryzło" z głośnością. W momencie wydawania komend typu skręć tu, czy tam, a ja chciałem pokrętłem ściszyć audio, ściszałem głos lektora. I tak kilkanaście razy się zdarzało. W końcu regulacja pokrętłem głośności nie działa, choć gdy ciskam ją mogę robić pauzę, czyli samo pokrętło jest dobre. Teraz głośność reguluję tylko dołączonym pilotem.
                                Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne Androida. Resetowałem przyciskiem "reset". Nic to nie pomogło. Myślę, że jest to wina softu Windows. Nie można przywrócić go do ustawień fabrycznych !
                                Radio podłączyłem poprzez przednie wyjście (wejście ?) microUSB do laptopa, łudząc się, że zobaczę jakieś pliki. (*.ini). Niestety komputer wogóle nie widzi Erisina.
                                Napisałem @ do Erisin o moim problemie. W odpowiedzi Cheryl (pani, która jest "twoim" doradcą personalnym), napisała, czy mogą wysłać mi pokrętło. Zgodziłem się, minął miesiąc i nic. Teraz wiem, że to napewno nie wina uszkodzonego pokrętła. Napisałem ponownie wiadomość, że chcę odesłać (oczywiście na mój koszt) radio do miejsca wysyłki (GB). Bez odpowiedzi. czyt. spadaj ?
                                Tak to jest z tym moim egzemplarzem Erisina.
                                BTW
                                a może Ktoś ma jakiś pomysł jak "naprawić" pokrętło VOLUME ?!?
                                Erisin`y równierz mają przycisk na szpilkę :-) reset. Ale po jego wciśnięciu radio po prostu wyłącza się i włącza.
                                Niestety for`ów erisyna nie ma. Azjaci milczą, choć pytałem.
                                Poza tym, OSTRZEGAM
                                samo radio Erisin, nie licząc mojego problemu, jest OK.
                                Polecam je ryzykantom. jeżeli traficie na model nie stwarzający problemów fizycznych, napewno będziecie zadowoleni.
                                Ale gdy trafi się problem i będziecie chcieli "zmierzyć" się z ich serwisem, TOTALNA porażka.
                                Olewatorstwo, brak odpowiedzi na maile ... Dla nich już nie istniejesz. Kupiłeś i spadaj. dno !
                                dla przykładu. Dzisiaj (środa) ponownie napisałem do nich maila, już tylko prosząc aby podali sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych. Po sekundzie otrzymałem wiadomość:
                                Dear Customer,
                                Thanks for your business/message.
                                We do not work at weekends. We will contact you on Monday if you have any questions. Sorry for this. Hope you can kindly understand
                                Nice weekend
                                Sunny

                                Komentarz


                                • #66
                                  radas, Napisz do nich że chcesz kupić następny żeby z nowego wymontować potencjometr - zobaczymy jak zareagują
                                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Swojego Erisina używam już ok. 1,5 roku, więc mam wyrobioną opinię.
                                    Jak działa to jest wszystko ok, ale czasami się zawiesza - po włączeniu pojawia się obrazek z pięknym, czerwonym ferrari i tyle. Mam już przygotowaną w schowku szpilkę, którą wtykam do dziurki z napisem reset. Trzeba większość ustawień skonfigurować od początku (stacje w radiu, parametry dźwięku).
                                    Czasami przez miesiąc się nie zawiesi ani razu, czasami dwa razy w tygodniu. Zawiesza się tylko przy włączaniu - jak ruszy to działa bez problemu.
                                    Drugą największą wadą jest tuner radiowy (TV nie oglądam w samochodzie) - nie najlepsza czułość i kompletnie skopane automatyczne przełączanie na alternatywne częstotliwości. Albo nie przełącza się albo przełącza na inną stację. O ile w mieście to nie problem, to na trasie po zgubieniu mojej stacji już nie próbuję jej odnaleźć ręcznie lecz przełączam na mp3 z karty SD.
                                    Brzmienie muzyki (w porównaniu do Swinga) też nie najlepsze.
                                    Ogólnie mam mieszane odczucia. Z jednej strony jest bardzo wygodnie mieć nawigację (AM) zawsze działającą, pod ręką, na 7-calowym ekranie i czułą anteną GSM (jak złapie fixa - to robi szybko, to już trzyma). Z drugiej strony niedoróbki obniżają przyjemność z korzystania.
                                    Tak więc ciężko byłoby mi się rozstać z tym sprzętem ale też chciałbym mieć coś bezbłędnie działającego z identycznymi funkcjonalnościami. Na razie nie znam alternatywy. Gdyby ktoś podpowiedział (co sam przetestował) to chętnie skorzystam

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Yacca, Mam podobne odczucia chociaż mój chińczyk się nie wiesza - Swing chyba chodził lepiej
                                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Wyjąłem radio z samochodu z myślą rozkręcenia jego. Myślałem, że wewnątrz będzie bateria podtrzymująca pamięć ustawień. Niestety radio ma naklejoną plombę tak, że zniechęca do rozkręcania. Ciągle mam nadzieję, że azjaci odezwą się z konkretnym rozwiązaniem (Właściwie odezwali się parę dni temu. Zażyczyli sobie abym podał wszystkie dane kupna z paypala. Podałem i znowu cisza.)

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez radas
                                          Na sprzęcie, instrukcji, pudełku... nigdzie nie ma oznaczenia Erisin.
                                          Jak to nie ma? Czy inni takze nie maja? :shock:
                                          Zaczynam sie zastanawiac czy to nie jakis posrednik Chinski (albo i nie) ktory nazwal sie Erisin - i po prostu wybiera radia z aliexpress i sprzedaje pod swoja nazwa :P - nowosci to raczej na bank nie sa - patrzac na rozdzielczosc ekranow (800x480) i najczesciej stary android :?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X